آرال تجهیز آزما

ساعت کار مفید در ایران و برخی کشورهای جهان

آیا می دانید کار مفید در ایران چند ساعت است؟ در جدید ترین تحقیق انجام شده در این خصوص، ساعات کار رسمی و ساعات کار مفید در ایران با کشورهای آمریکا، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و مکزیک مقایسه شده است.

آیا می دانید کار مفید در ایران چند ساعت است؟ در جدید ترین تحقیق انجام شده در این خصوص، ساعات کار رسمی و ساعات کار مفید در ایران با کشورهای آمریکا، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و مکزیک مقایسه شده است. تنایج این تحقیق که در جدول زیر منعکس شده است  نشان دهنده اختلاف بسیار مشهود و قابل توجه ساعت کار رسمی و ساعت کار مفید در ایران می باشد. متأسفانه این موضوع بر کاهش نرخ بهره وری بسیار مؤثر است. حائز است که ساعت کار مفید در کره جنوبی برابر ساعت کار رسمی است.

دیگر مقالات آرال تجهیز آزما

آزمایشگاه نانو فناوری دانشگاه استنفورد

علم و فناوری نانو یکی از زمینه‌های امیدوارکننده در علوم و مهندسی امروز بوده و توانایی ایجاد مواد و تجهیزات در مقیاس یک میلیاردم متر، در هر زمینه‌ای از زندگی، از داروهای موثرتر گرفته تا ارتباطات فوق سریع و سوخت‌های پاکیزه مورد نیاز را دارد.

ادامه مطلب »

دستگاه آزمایش خون با گوشی هوشمند

محققان دانشگاه ایلی‌نوی موفق به ساخت دستگاه آنالیزور چاپی سه‌بعدی شدند که با گوشی‌های هوشمند کار می کند و نتایجی با دقت تجهیزات آزمایشگاهی مدرن و گرانقیمت ارائه می‌دهد. به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، به طور معمول، برای تجزیه و تحلیل نمونه خون، نمونه ادرار یا بزاق، به دستگاه‌های مدرن و مجهزی نیازمندیم که هزینه بسیار بالایی دارند.

ادامه مطلب »