آرال تجهیز آزما

ساعت کار مفید در ایران و برخی کشورهای جهان

آیا می دانید کار مفید در ایران چند ساعت است؟ در جدید ترین تحقیق انجام شده در این خصوص، ساعات کار رسمی و ساعات کار مفید در ایران با کشورهای آمریکا، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و مکزیک مقایسه شده است.

آیا می دانید کار مفید در ایران چند ساعت است؟ در جدید ترین تحقیق انجام شده در این خصوص، ساعات کار رسمی و ساعات کار مفید در ایران با کشورهای آمریکا، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و مکزیک مقایسه شده است. تنایج این تحقیق که در جدول زیر منعکس شده است  نشان دهنده اختلاف بسیار مشهود و قابل توجه ساعت کار رسمی و ساعت کار مفید در ایران می باشد. متأسفانه این موضوع بر کاهش نرخ بهره وری بسیار مؤثر است. حائز است که ساعت کار مفید در کره جنوبی برابر ساعت کار رسمی است.

دیگر مقالات آرال تجهیز آزما

پیش بینی آینده جهان توسط رِی کورزویل

رِی کورزویل، نویسنده، مخترع و آینده ‌پژوه آمریکایی، وضعیت جهان را تا پایان قرن بیست‌ و یکم پیش‌بینی کرده است. او کسی است که باور دارد نامیرایی انسان تا سال ۲۰۵۰ دست‌یافتنی می‌شود. رِی کورزویل متولد ۱۲ فوریه ۱۹۴۸ در نیویورک است. او قطعاً یک دیوانه نیست! بلکه یک تکنولوژیست بزرگ جهانی است که از قابلیت‌های رو به رشد تکنولوژی به خوبی آگاه است، تا جایی‌که بیل‌گیتس، او را بهترین پیش‌بینی ‌کنندۀ آیندۀ هوش مصنوعی معرفی می‌کند.

ادامه مطلب »

علم‌سنجی و رتبه‌بندی مراکز علمی و پژوهشی کشور

پایگاه مرجع دانشگاه‌های ایران به طور تخصصی به علم‌سنجی و رتبه‌بندی مراکز علمی کشور می پردازد. در این پایگاه آمار آنلاین از فعالیت‌های قابل رصد دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها به نمایش گذاشته می‌شود و کلیه داده‌ها مستند به داده‌های قابل راستی‌آزمایی هستند.

ادامه مطلب »