آرال تجهیز آزما

کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی

آرال تجهیز آزما با به‌کارگیری کارشناسان متخصص و با تجربه، آماده ارائه خدمات فنی و تخصصی در زمینه کالیبراسیون طیف وسیعی از تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته است.

متقاضیان هرگونه خدمات کالیبراسیون حوزه تجهیزات آزمایشگاهی می‌توانند از طریق زیر با ما در ارتباط باشند:

درخواست مشاوره: ۰۹۳۸۶۱۷۳۷۷۵

کسب اطلاعات بیشتر: ۴۴۱۲۴۵۴۲-۰۲۱

هر وسیله‌ای که برای اندازه‌گیری به کار می‌رود، نیاز به تعیین صحت و دقت اندازه‌گیری یا کالیبراسیون دارد. اگرچه تعاریف متعددی برای کالیبراسیون ارائه شده است اما در یک نگاه کلی می‌توان کالیبراسیون را مقایسه یک دستگاه اندازه‌گیری با یک استاندارد (CRM) و تعیین میزان خطای این وسیله نسبت به آن و در صورت لزوم تنظیم دستگاه در مقایسه با استاندارد‌های مربوطه دانست. در واقع، کالیبراسیون ویژگی‌های کارآمدی دستگاه را با استفاده از مواد مرجع و به‌وسیله انجام مقایسات مستقیم مشخص می‌کند. تعریف دقیق کالیبراسیون در شماره ۴۷۲۳ استاندارد ملی ایران آمده ‌است.

هدف از کالیبراسیون، کنترل صحت و دقت پارامترهای مترولوژیکی دستگاه‌های آزمون، وسایل اندازه‌گیری و کلیه تجهیزاتی است که عملکرد آن‌ها بر کیفیت فرایند اندازه‌گیری‌ تأثیرگذار می‌باشد. این کار به منظور اطمینان از تطابق اندازه‌گیری‌های انجام شده با استانداردهای جهانی انجام می شود. البته هدف نهایی کالیبراسیون، برقراری قابلیت ردیابی نتایج آن تا استانداردهای ملی و نهایتاً بین‌المللی عنوان شده ‌است (قابلیت ردیابی مهمترین ویژگی است که یک دستگاه اندازه‌گیری باید داشته باشد). وقتی سطح اطمینان و عدم قطعیت کلیه اندازه‌گیری‌ها بیان شود، درستی و دقت نتایج اندازه‌گیری تضمین می‌شود. قابلیت ردیابی، قابلیت ارتباط دادن مقدار یک استاندارد یا نتیجه یک اندازه‌گیری با مرجع‌های ملی یا بین‌المللی از طریق زنجیره پیوسته مقایسه‌ها است که همگی عدم قطعیتی معین دارند.

کالیبراسیون اولیه یک وسیله اندازه‌گیری یا دستگاه آزمون، چگونگی کارایی مورد ادعای سازنده را به مشتری نشان می‌دهد. پارامترهایی که با دستگاه اندازه‌گیری می‌شود، به استانداردهای اندازه‌گیری قابل ردیابی ارجاع داده می‌شود که اگر چنین نباشد نمی‌توان به نتایج آنها اطمینان داشت.

معمولاً عدم قطعیت وسیله اندازه‌گیری یا دستگاه آزمون نسبت به زمان و با استفاده‌ مکرر از آن افزایش می‌یابد. بنابراین تمامی دستگاه‌های اندازه‌گیری یا آزمون می‌بایستی با توجه به دوره‌های زمانی تعریف‌شده، کالیبره شوند. گذشت زمان، فرسودگی و حوادث غیرقابل پیش‌بینی باعث می‌شوند تا قابلیت ردیابی نتایج آن‌ها تا استانداردها زیر سؤال رفته و نیازمند تأیید مجدد باشند. به‌طور معمول، کالیبراسیون در آزمایشگاه های ‌مرجع انجام می‌شود، اما کالیبراسیون می‌تواند در مکانی که وسیله اندازه‌گیری مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز انجام پذیرد. کیفیت و هزینه کالیبراسیون بستگی به روش کالیبراسیون و تعداد نقاط مورد بررسی دارد.

آرال تجهیز آزما با به‌کارگیری کارشناسان متخصص و با تجربه، آماده ارائه خدمات فنی و تخصصی در زمینه کالیبراسیون طیف وسیعی از تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته است. متقاضیان محترم می‌توانند مراتب تقاضای خود را به شماره تلگرام یا واتساپ ۰۹۳۸۶۱۷۳۷۷۵ ارسال نموده و به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‏ ۰۲۱-۴۴۱۲۴۵۴۲ تماس حاصل فرمایند. امیدواریم به افتخار خدمتگزاری نایل گردیم.